27 - 11 - 2021

Гріхів в ополонці не змити!

Протягом останніх років 19 січня на християнське свято Водохреща (у рідновірів - Водосвяття) все частіше спостерігаємо таку картину: у водоймах влаштовуються масові пірнання й купання з метою "змити гріхи" в освяченій воді...

Проте обмивання в ополонці на Водохреща ніяк не призводить до духовного очищення і не "звільняє" від гріхів, стверджують в Православній церкві України! Як вам "одкровення"?

 

Жодного церковного припису для звершення такого дійства немає, йдеться у повідомленні. Тобто це дійство по суті не має сенсу???

У країнах грецької церковної традиції поширений звичай освячувати води через кидання в них дерев’яного хреста, який чоловіки виловлюють з водойми. Але цей звичай - це не купання чи занурення, та й кліматичні умови у південних країнах суттєво відрізняються від нашої України.

Дуже важливо розуміти суть християнського свята і не плутати його з модою, традиціями, народними віруваннями, тим більше – із забобонами чи марновірством, кажуть у ПЦУ. 

А як відомо, суть цього свята така... Єврейський пророк Іоанн хрестив у річці, в теплій водичці, іншого єврейського пророка Ісуса! А євреї, які потім цього другого пророка вбили, розіп*явши нелюдським способом на хресті, а потім очолили його секту (рух), методом маніпуляцій та ідеологічного та силового насилля поширили його вчення по всьому світу для свого ідеологічного панування, нав*язали оцей ритуал іншим народам!

Хто детальніше вивчав історію, знає: більшість свят інших народів християнські проповідники привласнили (ВКРАЛИ!) та підлаштували під свої!!!

Цього дня також освячують воду...

Та при цьому в проєврейській ПЦУ попереджають, що освячена вода – не чарівна, але має благодатні властивості для тих, хто приймає її з вірою. Тож занурення в ополонку ніколи не замінить сповіді та причастя (по суті, магічних дій на основі єврейських Тори та Кабали!)...

"Вода не змиває гріхи, бо гріх – це не зовнішня проблема, а внутрішня хвороба душі. І щоб зцілитися від неї, потрібно її спочатку виявити, від щирого серця покаятися та змінитися за допомогою Божою", пояснюють в ПЦУ.

Церква також дає своїм "рабам божим" декілька практичних порад на їх Водохреща:

  • немає потреби просити священника "побризкати більше", адже нема поняття "розбавленої святості";
  • нема потреби запасатися водою у найбільших бідонах чи каністрах – адже той, хто принесе на водосвяття навіть найбільшу банку, але разом із темними помислами і порожнім серцем, не отримає "більшої святості";
  • не від кількості води залежить святість і міра отриманих дарів Божественної благодаті, а від вашого способу життя, ваших змін в душі, віри, ваших справ...

Також ПЦУ каже, що Церква не забороняє пірнати у зимову воду, це право і вибір для кожного...