21 - 01 - 2022

ЗІ СВЯТОМ ВЕЛИКОДНЯ УСІХ ВАС, БРАТИ І СЕСТРИ - РІДНОВІРИ!

Свято Великодня - одне із головних прадавніх свят українців-русинів. Воно символізує перемогу Світла над Темрявою, Тепла над Холодом, Весни над Зимою.

Природа в цей час починає оживати-воскресати після зимового сну, скресають ріки, повертаються птахи з Вирію, дні стають довшими, а Сонце – теплішим. І разом із лелеками прибувають до нас Душі Предків, аби втілитись у новонароджених нащадках нашого Роду.

І то дійсно Великий День для Українців-Русинів. Святкуючи Великдень, ми вшановуємо силу Життя, силу плодючості та буяння, що дарує нам Сонце Весняне, Сонце Яре – наше Сонце-Ярило.

І символами пробуджувальної молодої сили Ярого Сонця є Великодні Бабки разом із писанками та крашанками – символами новонародженого Життя, адже знаємо ми, що Світ зродився з Яйця. І ми натхненно і радісно маємо творити обряд єднання із Предками і Богами Рідними, освячувати Великодні Бабки та крашанки, аби наш Рід наповнився силою Життя, аби на рідну Землю прийшли Весняне Воскресіння, Щастя, Радість та Достаток.

Також ми проводжаємо Зиму і зустрічаємо Весну Красну – веснянками дзвінкими, усі разом топчемо ряст, бо тоді „Бог здоров`я усім дасть, а ще будемо топтати, щоб на той рік дочекати!”

Також наші Предки-Пращури виводили Кривий Танок, Подоляночку, інші Весняні Хороводи та Ігри, і ми, їх нащадки повинні так робити, аби Предки бачили, що ми шануємо Звичай, і раділи душі їхні, споглядаючи на нас із Вирію Світлого!

Тож ЗІ СВІТОМ УСІХ ВАС, БРАТТЯ І СЕСТРИ - РІДНОВІРИ!

МИРНОГО ТА СВІТЛОГО ВАМ НОВОГО РІЧНОГО КОЛА!

А ЩЕ - ПЕРЕМОГИ НАД ВОРОГОМ, ЗЛАГОДИ ТА СИЛИ РОДАМ ВАШИМ!

СЛАВА РІДНИМ БОГАМ! СЛАВА УКРАЇНІ!