21 - 01 - 2022

ХТО КРАДЕ БАГАТСТВА В НАРОДУ УКРАЇНИ? У кого найбільше ліцензій на видобуток газу?

ХТО КРАДЕ БАГАТСТВА В НАРОДУ УКРАЇНИ? У кого найбільше ліцензій на видобуток газу?

ЧОМУ УКРАЇНА НАЙБІДНІША КРАЇНА ЄВРОПИ? Бо ЦІ людці обкрадають ЇЇ РОКАМИ!!!

Мінекології розкрило дані про власників ліцензії на видобуток газу і нафти. Ось рейтинг найбільших власників таких ліцензій...

Цього тижня Міністерство екології та природних ресурсів України оприлюднило інформацію про власників всіх спецдозволів на розробку родовищ природних копалин, а також підстави і спеціальні умови для видачі таких дозволів...

Вся інформація про родовища нанесена на карту і доступна  по посиланню .

“Це ключова інформація, по якій відразу видно, чи відповідає необхідним критеріям компанія, яка отримала спецдозвіл. Раніше пошук таких даних був предметом журналістських розслідувань, і офіційне отримання цих даних було складним і довгим процесом. Відтепер вся інформація є на сайті і кожен громадянин може подивитися спеціальні умови, на яких використовується будь-який родовище корисних копалин, і підстави його надання “, – йдеться в заяві міністра екології Ігоря Шевченка, розміщеного на сайті уряду.

Експерти оцінюють нововведення позитивно, але не вважають його революційним. “В цілому, звичайно, позитивна новина. Однак, як би м’якше сказати, за невелику суму грошей все кому потрібно могли отримати цю інформацію і раніше”, – відзначає співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич. 

Ось рейтинг компаній, яким належить найбільша кількість ліцензій на видобуток нафти і газу в Україні.

134.jpg

Укргазвидобування
Кількість ліцензій – 161
Державна компанія
 
Найбільший український виробник природного газу і газового конденсату. Вертикально інтегрована компанія – від пошуку до розвідки родовищ нафти і газу, їх розробки, видобутку і транспортування, переробки вуглеводневої сировини і реалізації нафтопродуктів. Компанія була створена в 1998 році в результаті реорганізації АТ Укргазпром. Укргазвидобування входить в НАК Нафтогаз України.
 
Компанія забезпечує більше 75% загального видобутку природного газу України, 67% газового конденсату і нафти. За даними самої компанії, більшість родовищ Укргазвидобування вичерпані на 70-80%. У минулому році компанія видобула 15,1 млрд куб м газу.
 
Укрнафта
Кількість ліцензій – 83
50% + 1 акція належить державному Нафтогазу, близько 42% – компаніям групи Приват  Ігоря Коломойського. Операційний контроль у Привата
 
Найбільша нафтовидобувна компанія України видобуває понад 86% нафти, 28% газового конденсату і 16% газу від загального видобутку в Україні. Розробляє родовища вуглеводнів на території двох нафтогазоносних регіонів України, які охоплюють Львівську, Івано-Франківську, Чернівецьку, Сумську, Чернігівську, Полтавську і Харківську області, 2  571 нафтових і газових свердловин, 563 АЗС в 26 регіонах України. Входить до складу НАК Нафтогаз України. Контрольний пакет акцій компанії через НАК Нафтогаз України належить державі. Контроль над грошовими потоками здійснює міноритарний акціонер – група Приват Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Дохід Укрнафти в 2013 році склав 20,2 млрд грн, а чистий прибуток – 190 млн. Для порівняння: в 2012-му прибуток компанії був на рівні 1,43 млрд грн.
 
НАК Надра України
Кількість ліцензій – 17
Державна компанія
 
Створена 14 червня 2000 року. У вересні 2011-го Кабінет міністрів своєю постановою передав управління державними корпоративними правами НАК Надра України Державній службі геології та надр України. До складу компанії входять 13 геологорозвідувальних і спеціалізованих підприємств.
 
Чорноморнафтогаз
Кількість ліцензій – 14
Державна компанія. “Націоналізувати” окупантами Криму
 
Чорноморнафтогаз до 17 березня 2014 року належав компанії Нафтогаз України. Після анексії Криму підприємство зазнало так званої націоналізації. Основна діяльність пов’язана з експлуатацією родовищ вуглеводнів на шельфі Чорного і в акваторії Азовського морів і на сухопутної частини Кримського півострова. Компанія має 14 дозволів на розробку площ на материковій частині України – в основному в Херсонській області.
 
Західгазінвест
Кількість ліцензій – 10
Бенефіціари: італійська Eni і британська Cadogan
У жовтні 2012 року італійська нафтогазова компанія Eni придбала 50,01% акцій Західгазінвест у британській Cadogan Petroleum Plc і НАК Надра України. Після укладення договору Cadogan залишив за собою право власності на 15% Західгазінвест. Зараз Західгазінвест володіє правом користування надрами на дев’яти ліцензійних ділянках сланцевого газу Львівського басейну, площа яких становить близько 3  800 кв км.
 
У грудні 2014 року директор Ені Україна Луїджі Барберіс  заявив , що компанія готова продовжувати роботу над нафтогазовими проектами на території України і чекає підтримки з боку українського уряду в питаннях узгодження плану робіт.
 
Шахта ім. А. Ф. Засядька  
Кількість ліцензій – 9
Бенефіціар: Юхим Звягільський
 
На основі договору оренди контролюється колишнім депутатом від Партії регіонів Юхимом Звягільським. Має дозволу на видобуток в Луганській і Харківській областях.
 
НАК Нафтогаз України
Кількість ліцензій – 9
Державна компанія
 
До складу НАК Нафтогаз України входить три дочірні компанії, п’ять дочірніх підприємств, два державних акціонерних товариства і два відкритих акціонерних товариства. Діяльність компанії ведеться за чотирма основними напрямками: видобуток та переробка; транспортування; розподіл і реалізація; забезпечення виробництва. Видобуток не є основною діяльністю державного газового монополіста.
 
Гео Альянс
Кількість ліцензій – 8
Бенефіціари: Віктор Пінчук та компанія Vitol (Arawak Energy)
 
Власники: бізнесмен Віктор Пінчук і компанія Vitol (Arawak Energy). У 2012 році Пінчук продав 25% своєї нафтогазової компанії другого за величиною нафтотрейдерові в світі. Завдяки отриманим інвестиціям компанія змогла підвищити рівень видобутку природного газу приблизно в два рази. Зараз Гео Альянс видобуває близько 52  000 т нафти і 292  млн  куб  м природного газу.
 
Еско-Північ
Кількість ліцензій – 7
Бенефіціар:  Микола Злочевський
 
Компанія належить Миколи Злочевського, який очолював Держкомітет природних ресурсів при Вікторі Ющенку і Міністерство екології при Вікторі Януковичі. У січні Генпрокуратура оголосила Злочевського в розшук. Еско-Північ входить до складу кіпрської компанії Burisma Holdings Limited. Займається видобутком на території України з початку 2002 року. У 2013-му Еско-Північ підвищила граничний рівень своєї здобичі в 2,5 рази. Зараз компанія видобуває близько 3 000 т нафти і 433  млн  куб  м природного газу.
 
Полтавська газонафтова компанія
Кількість ліцензій – 6
Бенефіціари: JKX Oil & Gas (Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов і Олександр Жуков найбільші акціонери)
 
На 100% дочірнє підприємство британської JKX Oil & Gas, акції якої торгуються на Лондонській фондовій біржі. Одна з найбільших приватних видобувних компаній. Веде видобуток в основному в Полтавській області. За останні роки обсяги видобутку значно знизилися: газу – з 450 млн кубометрів в 2009 році до 222 млн в 2013-му, нафти – з 250  000 т в 2007-му до 60  000 т в 2013-му. Чистий прибуток в 2013 році склала 333,3 млн грн при доході 1,2 млрд грн. Групі Приват Ігоря Коломойського належить близько 30% JKX (через компанію Eclairs Group).
 
Східний геологічний союз
Кількість ліцензій – 6
Бенефіціар: Віктор Пінчук
 
Другий за розмірами після компанії Гео Альянс газовий актив Віктора Пінчука. Сукупний дохід нафтогазових активів олігарха в 2013 році склав майже 2,3 млрд грн.
 
 
Парі 
Кількість ліцензій – 6
Бенефіціар: Микола Злочевський
Також входить до складу Burisma Holdings Миколи Злочевського. Весь обсяг видобутку компанія реалізує на внутрішньому ринку України. Володіє ліцензією на розробку родовищ, які розташовані в Дніпровсько-Донецькому, Азово-Кубанському та Карпатському нафтогазоносній басейнах.
 
Куб-Газ
Кількість ліцензій – 5
Бенефіціари: Kulczyk Oil і Cub Energy
 
70% газодобувної компанії Куб-Газ належить польській Kulczyk Oil Ventures Inc (зараз Serinus Energy) Яна Кульчика. Була куплена в 2010 році за $ 25 млн. Решта 30% перебувають у власності американської Cub Energy. У 2013 році компанія увійшла до п’ятірки найбільших приватних виробників газу, збільшивши видобуток на 40%. Основні активи розміщені на сході України, в Донецькій і Луганській областях. Незважаючи на військові дії в Донбасі, в першому півріччі компанія відзвітувала про зростання доходів від видобутку. Найбільшим акціонером Cub Energy є бізнесмен Михайло Афендіков.
 
Пласт 
Кількість ліцензій – 5
Бенефіціар: Олександр Онищенко
 
90% акцій газовидобувної компанії Пласт з п’ятьма спецдозволів належить бізнесменові Олександру Онищенко (через компанію Остексперт Лімітед). Він придбав її в 2012 році у Давида Жванії. У 2013 році Пласт здобула 39,2 млн куб м газу, роком раніше – 38,8 млн кубів. За даними видання  Наші Гроші , в грудні 2014 року Олександр Онищенко оформив 20% фірми Пласт на довірених осіб побіжного екс-прем’єр-міністра Миколи Азарова. Зокрема, акції Пласту нібито відійшли ТОВ Новард Плюс, засновником якої є Костянтин Пивоваров, на якого після введення санкцій сім’я Азарова нібито переписала частина власності. Онищенко через свою прес-службу цю інформацію офіційно  спростував .
 
Міжрегіональна газова компанія
Кількість ліцензій – 5
Бенефіціар: Едуард Слинько
 
Створена в 2011 році. Належить бізнесмену Едуарду Слинько, якого пов’язують з Олександром Януковичем. З 2009-го по 2012 рік Слинько очолював компанію старшого сина-втікача екс-президента України – Менеджмент Ассетс Компані (МАКО).