16 - 10 - 2019

МОЖЛИВО СПРАВЖНІ ПРИЧИНИ ХРИСТИЯНІЗАЦІЇ РУСІ

Абу Шуджа Мухаммад Ібн Аль-Хусайн Захір ад-Дін ар-Рудраварі (1045- 1095) був візирем халіфа ал-Муктаді (1075-1094). В його праці "Книга випробувань народів і здійснення завдань" міститься звістка про хрещення Русів у 375 р. н. (985/986 р.), яке відрізняється від відомого оповідання Йахйа Антіохійського...
«Розповідь про те, як Вардіс [Фока], син Лева, по-зрадницькому вчинив з Вардою [Скліром] і схопивши його, потім змінив своє ставлення до нього на краще і звільнив його. 

Вардіс [Фока], розлучившись [зі Склеросом], розташувався поблизу Константинополя, оголошуючи війну Васілію і Константину, візантійським царям. Загальний настрій був за нього; війська і населення приєдналися до нього. І залишилися обидва царя з малою кількістю людей всередині міста і його неприступних твердинь. 

За допомогою якого прийому повернули обидва візантійських імператора спокій своєму хиткому положенню.

Коли їх положення похитнулось, вони вступили в переговори з царем Русів і попросили у нього допомоги. На це він запропонував їм видати за нього заміж їх сестру. Вони обидва на це погодилися. Але жінка чинила опір віддати себе тому, хто різниться з нею у вірі. Почалися про це переговори, які закінчилися вступом царя Русів в християнство. Тоді шлюб був укладений, і жінка була подарована йому (царю Русів)»

Т.Н. Джаксон "Древняя Русь в свете зарубежных источников. Восточные источники - Том 3" 2009