16 - 10 - 2019

У Києві відновлять пам'ятник князю-гетьману Острозькому, який переміг московське військо

Гроші на створення нового монумента виділив уряд Литви. Литва планує виділити близько 44 тисяч євро на відновлення пам'ятника українському князю та гетьманові Костянтину Острозькому, який в 1514 році керував об'єднаними військами Великого князівства литовського в битві під Оршею здобув перемогу над московським військом...

Проект хочуть реалізувати до 2020 року. За словами литовського віце-міністра закордонних справ Неріс Германас, в реалізацію проекту будуть залучені багато відомств.

"Ми зараз говорили про 2017-му - виділити до 44 тисяч євро, а потім будемо стежити, щоб цей проект був реалізований до 2020 року. Суть сьогоднішнього рішення - щоб державні установи Литви ухвалили політичне рішення про підтримку даного проекту і можливостям фінансували", - розповів Германас.

 Нагадаємо: пам'ятник Костянтину Острозькому, який стояв у монастирському комплексі в Києві, був зруйнований. Новий монумент планують встановити на тому ж місці.

Схожу і також важливу перемогу над московськими загарбниками отримував до нього ще один гетьман - Іван Виговський у 1659 році під Конотопом.

В ті роки московити, порушивши договір Переяславської Ради 1654р. (про військовий союз, а не об"єднання!), теж почали окупацію України. В той час їх атаку було відбито, однак шляхом інтриг, брехні та підкупу козацької старшини загарбання України московити завершили дещо пізніше, перетворивши із самостійної держави у свою чергову провінцію, придумавши термін "Малоросія"...