21 - 01 - 2022

Патріотизм і Націоналізм

Україна вшановує трагедію Крут! Подія відбулась 29 січня 1918 року

Сьогодні Україна вшановує трагедію Крут подія відбулась 29 січня 1918 року .

Трагедія сталася внаслідок недалекоглядних дій тодішнього керівництва – Грушевського, Винниченка і частково Петлюри, які "зуміли" за 4 роки І світової війни розгубити майже мільйонну армію та довести ситуацію до того, що в січні 1918 Київ від армії Муравйова окрім 300 студентів захищати не було кому...


Щось подібне, внаслідок злочинних дій Кравчука (здав ядерну зброю та 14 армію в Придністров`ї), Кучми Ющенка та Януковича сталось і навесні 2014 року. В той час крім 6 тисяч боєздатних підрозділів ЗСУ і кількох батальйонів добровольців захистити Україну проти російської агресії не було кому.


У 1917 році спроби М. Міхновського організувати національний рух, у тому числі й серед військових, за створення української національної держави наштовхнулись на лютий спротив з боку М. Грушевського, В. Винниченка та С. Петлюри. За спогадами П. Скоропадського, щоб усунути з політичного поля М. Міхновського, його було відправлено, не без участі С. Петлюри, на фронт.


Енергійні заходи Скоропадського щодо створення професійних українських збройних сил, не розбещених мітинговою демагогією, не на жарт тривожили головних діячів Центральної Ради М. Грушевського, В. Винниченка та військового комісара С. Петлюру.

Як і більшість українських соціалістів, С. Петлюра виступав тоді проти створення регулярної армії, покладаючись лише на “революційну свідомість” народу.
Безпека Української Народної Республіки, проголошеної III Універсалом Центральної Ради 7 листопада 1917 p., була гарантована завдяки рішучим і професійним діям кадрових військових Скоропадського та Павленка.

Однак лідери українських соціалістів, зокрема військовий, комісар С. Петлюра, постаралися позбутися їх як потенційних суперників. В. Павленко за спробу відновити дисципліну в частинах незабаром був зміщений із посади командувача Київського військового округу, а зразковий, не заражений більшовизмом, 60-тисячний корпус Скоропадського напередодні зими лишився без продовольства, зимового одягу та взуття, якими, до речі, були завалені військові склади в Києві.

Такі дії деморалізували бійців, і в грудні 1917 р. вони почали розходитися по домівках...

А ЩО маємо на сьогодні, Народе? Чи не те саме?...