19 - 01 - 2022

20 липня ми відзначили свято Перуна (2014)

20 липня для рідновірів – день особливий. Якщо пересічні люди на природі відзначають день торта, то сповідники віри Предків – Свято Перуна. Згідно рідновірської теології, Перун є активною, ярою силою Бога-Творця-Рода і одним із головних богів духовного Пантеону – Великого Триглава (Сварог-Перун-Світовид). Перун є головним покровителем воїнів. Йому вони поклоняються, славлять і закликають перед боєм його благословення. Головним атрибутом бога Перуна є блискавка (або сокира).

Наша громада відзначила це свято на узбережжі священної ріки Південний Бог (Буг) урочистим славленням. Була також молитва до Предків наших – про духовну силу та благословення, а головне - до бога Перуна: аби благословив ярою силою наших воїнів-захисників у битвах за волю України, а також увесь слов*янський народ  для звільнення з чужо вір*я та духовного рабства, у якому той перебуває вже 2 тисячоліття.

На нашому святі була присутня славна гостя із міста Харцизька: нащадок героїчного роду Івана Богуна, пані Людмила. Символічно, що і наше славлення відбувалось поряд із вулицею, котра носить ім*я цього відомого українського героя-козака. До речі, Іван Богун та його не менш відомий побратим Іван Сірко відмовились присягати на вірність російському царю під час укладання Переяславського договору про військовий союз 1654 року, мабуть, розуміючийого підступність. Як знаємо, так воно і сталось. Зараз наша Ненька-Україна опинилась у досить схожій ситуації, але цього разу нашим народом вибір зроблено правильний)))  

Ми віримо у нашу перемогу і прагнення свободи і закликаємо благословення богів Рідних та, зокрема, бога Перуна: хай дасть нам усім сили вистояти і захистити нашу Батьківщину від «липових братів»!

 Слава рідним богам! Слава Україні!