19 - 01 - 2022

ВІДКРИТТЯ СВЯТИЛИЩА ВІННИЦЬКОЮ ГРОМАДОЮ «ВЕДИЧНА РУСЬ»

6 вересня для вінницької громади сповідників віри Предків «Ведична Русь» сталась важлива та знакова подія: у мальовничому місці, на узбережжі річки Південний Буг (раніше називалась Бог) спільними зусиллями було відкрито наше святилище. Центральною основою цього місця є кумир рідним богам роботи нашого земляка, знаного в Україні скульптора Олексія Альошкіна.

Протягом тижня він трудився над кумиром. Основною ідеєю для нього слугував вислів з нашого священного писання – «Велес книги»: Бог наш – єдиний і багато проявний!

 

Тобто: кумир має відображати цю головну теологічну ідею, а саме: в основі всього – бог Род, як Творець всього сущого, а нижче – його прояви, Великий та малі Триглави. А тильна сторона кумира (як підказала сама природа образом цього дерева, верби) присвячена Предкам нашим. В усьому кумирі бачиться глибокий символізм життя: фасад – поєднання з богами і світом Прави, а за ними – предківська підтримка та сила… 

На запрошення нашої громади для освячення святилища приїхав відомий етнограф Вадим Мицик.

 

Гарними словами та світлими побажаннями він зробив цю святу справу та закликав благословення рідних богів до нашого святого місця.

Також на нашому святі були присутні гості-рідновіри з Вінницького району і Теплика.

 

Натхненні цим дійством, ми віримо у те, що з кожним роком таких світлих місць на території нашої Батьківщини-України більшатиме, як і сповідників нашої рідної віри. Ставатимуть світлішими наші земляки, сильнішою – наша Вітчизна і щасливішим – наше життя.

 

СЛАВА РІДНИМ БОГАМ!