20 - 02 - 2019

ВШАНУВАННЯ ПАМ*ЯТІ ВІДУНА РУВИТА

   14 вересня 2008 року відійшов у вишній світ вінницький громадський діяч, патріот-рідновір Василь Михайлович Рудий. Рідновіри України його знали, як відуна Рувита. Він став відомий у їх колах після написання та друку серії художньо-містичних книг, а саме трилогії під назвою «Роде наш красний». У ній він описав рідновірське світобачення та шлях навчання та життя молодих героїв, котрі пізнають таємниці нашого життя. Вже не один рік саме 14 вересня вінницька громада рідновірів «Ведична Русь» їздить на його могилу до Тиврова Вінницької області, де мешкав відун Рувит з родиною, щоб вшанувати його світлу пам*ять.

Також ми їздимо на таке вшанування і на день його народження. До нас приєднались наші друзі, рідновіри-тиврівчани Родослав та Доляна, а також ті, хто його пам*ятає і працював із ним, ну і патріотична молодь.

На могилі Рувита було проведено молитовне вшанування. Для присутніх дітей – урок мудрості, адже відун Рувит тривалий час вчив нашу громаду травознавству та іншим корисним речам. Опісля з поминальними гостинами було провідано сестру і дружину Рувита.

Наша громада шанує пам*ять відуна Рувита, цінує його творчість і напрацювання, які дали чималий поштовх популяризації рідної віри. В Україні навіть склався певний клуб прихильників його трилогії «Роде наш красний».

У своїх книгах автор заклав чимало мудрих порад, які варті для наслідування. Тож шануймо своїх мудреців та учімось у них, поки вони живі…