27 - 05 - 2019

ЩО дала мені рідна віра?

Кожен язичник-рідновір стикався з цим питанням під час спілкування з не язичниками. Це питання лунає першим і воно головне для розуміння язичництва пересічними людьми. І це питання стосується не тільки матеріальної сторони язичництва, а й усього взагалі. 

То давайте разом спробуємо розібратися, що саме язичництво та наша рідна віра  може дати людині... 

По-перше, язичництво є станом людини. Тому перше, що дає язичництво – особливий стан свідомості людини, яка відповідає її природі. Тобто людина припиняє примушувати себе удавати когось іншого, а є сама собою. 
По-друге, язичництво є релігією. Тому друге, що язичництво дає людині – це задовольняє духовні потреби. Тобто дає душевний спокій та емоційну цілісність. 
По-третє, язичництво є традицією та звичаєм. Тому третє, що дає язичництво – це продовження народного, родинного та сімейного надбання та запорука того, що ваше власне надбання буде продовжено вашими дітьми. Тобто сенс життя набуває чітких рис в тому, що ваш життєвий досвід не пропаде марно. 
По-четверте, язичництво є джерелом особових здібностей людини. Тому четвертим, що дає язичництво – є можливість відкрити та розвинути свої потаємні здібності. Тобто людина в язичництві розвивається та має змогу стати повноцінною складовою природи без «незадіяних» здібностей. 

Тепер підсумуємо все разом. Що ж язичництво дає людині? 

Природний стан, духовна гармонія, сенс життя, повна реалізація себе. 

Ось ці чотири камені, які покладені в основу язичництва та роблять людину язичником. 

Тому, наступного разу, коли вас запитають «Що дало тобі твоє язичництво?» відповідайте: 
Я ОТРИМАВ СЕБЕ САМОГО!

А.Ярошенко