22 - 09 - 2019

Перше травня - Язичницьке свято весни !

Мало хто знає, що 1 травня має давні язичницькі корені і аж ніяк не випадково називається днем праці і весни.
Кілька тисяч років тому жителі Європи поклонялися богині Майї, покровительці землі і родючості. На честь богині останній весняний місяць і був названий "May" (від анг.), а в перший день цього місяця влаштовувалися торжества і гуляння...

Святкування 1 травня в істинній своїй формі добре збереглося в Італії, яка спадково передала ці звичаї від Римської Імперії. Язичники опісля примусової християнізації (як і в Київській Русі) збиралися в таємних, важкодоступних місцях, щоб з піснями і танцями зустріти весну. Танці, багаття, дика місцевість сприяли злиттю людини з Природою.

Для стародавніх римлян 1 травня було днем урочистого жертвопринесення (суто плодів,квітів) на честь богині Майї. Майя - богиня весни, покровителька родючості. Вона вважалася дружиною бога Вулкана і матір'ю бога Меркурія.

Після оранки земель і посіву, стародавні люди урочисто відзначали перший день травня, щоб їх весняний праця не пропала даремно і мав хороший урожай.

Символом Першотравня є Майське дерево, яке присвячується землеробству і воскресінню образу Дерева світу. Воно символізує світову вісь, навколо якої обертається всесвіт. Дерево без листя (стовп) - символ змін, незмінна вісь, або центр.

Сім стрічок - сім кольорів веселки, яка з'являється після дощу під час сонця і приносить врожайну погоду. Розмотування стрічок від центру - символ створення світу від центру.

Стовп - це символ чоловіки, а вінок - символ жінки. Разом вони уособлюють оновлення життя, продовження людського роду, його воскресіння і весни.


В епоху раннього середньовіччя в Європі склалося народне повір'я: першотравнева ніч - це свято відьом (відаючих жінок), які зліталися на мітлах з усієї округи на неприступну Лису гору, де і влаштовували свій «шабаш». Це повір'я склалося в VII-VIII століттях, коли ще далеко не скрізь домінувала християнська релігія, яка і намагалася всіляко паплюжити і оббріхувати язичництво!

Колись увесь світ був язичницьким. Зараз, коли половину людства навернули або в християнство, або в іслам, язичників набагато менше, проте це ще не доказ того, що язичництво менш цінне у порівнянні з іншими штучними релігіями. Навпаки! Часто світогляд язичництва набагато глибше пояснює суть Природи та місця людини у Всесвіті...