22 - 03 - 2019

Бандера вже багато років у ЄС! – журналіст розкритикував жорстку заяву поляка Ващиковського

Україна сама розбереться, хто є її Героями! Це повинні усвідомити сусіди України на всіх її кордонах.

Так у своєму Facebook прокоментував заяву глави МЗС Польщі Вітольда Ващиковського українських журналіст Роман Цимбалюк.

Нагадаємо, напередодні Ващиковський заявив, що Україна "не увійде в Євросоюз із Бандерою".

"Давно не чув роздумів на тему вступу України в Євросоюз. Дуже ми захопилися збереженням української держави в умовах російської агресії. І тут наші західні сусіди знову повернули цю тему на порядок денний. Навіть висунули умови – вирішення історичних питань і питань статусу польських меншин", – мовиться у повідомленні журналіста.

Цимбалюк зазначив: історія не передбачає умовного способу, що було – те було, і часто одні й ті ж люди сприймаються в країнах-сусідах з точністю до навпаки, "тим більше, коли була боротьба зі зброєю в руках за незалежність від цього сусіда".

Журналіст також наголосив, що з Ващиковським можна місцями погодиться та посперечатися, "особливо, в частині, що з Бандерою Україна в Європу не увійде".

По-перше, Україна – була є і буде європейською країною. З географією все зрозуміло. Дивись глобус. Якщо хтось сприймає нашу країну як конкурента в доступному для огляду майбутньому – це його право. По-друге, якщо мовиться про Євросоюз, то Бандера вже багато років там, його могила в місті Мюнхені,
– написав Цимбалюк.

Журналіст додав, що в будь-якому випадку сусідам України по всіх кордонах треба чітко усвідомити: "хто у нас герой, ми розберемося самі".

Цимбалюк також нагадав західним сусідам України, що в історії не раз траплялося, що після України "ведмідь" приходив до них і надовго позбавляв їх незалежності:

Порадовала новость от главы МИД Польши Витольда Ващиковского.
Давно не слышал размышлений на тему вступления Украины в Евросоюз. Сильно мы увлеклись сохранением украинского государства в условиях российской агрессии.
И тут наши западные соседи снова вернули эту тему на повестку дня.
Даже выдвинули условия - решение исторических вопросов и вопросов статуса польских меньшинств. 
История не подразумевает сослагательного наклонения, что было- то было, и часто одни и те же люди воспринимаются в странах-соседях с точностью до наооборот, тем более, когда была борьба с оружием в руках за независимость от этого соседа.
С паном Витольдом можно местами согласится и поспорить, особенно, в части, что с Бандерой Украина в Европу не войдет.
Во-первых, Украина - была есть и будет европейской страной. С географией всё понятно. Смотри глобус. Если кто-то воспринимает нашу страну как конкурента в обозримом будущем этого его право.
Во-вторых, если речь идёт о Евросоюзе, то Бандера уже много лет там, его могила в городе Мюнхене.
В любом случае, нашим соседям по всем границам надо чётко уяснить: кто у нас герой, мы разберёмся сами.
И кстати, западным соседям не стоит забывать: в истории не раз бывало так, что после Украины Медведь приходил к ним и надолго лишал их независимости.