30 - 11 - 2021

ВЕЛЕСОВА КНИГА - ОСНОВА СВІТОГЛЯДУ РІДНОВІРІВ

Будь-яку конфесію чи віросповідання формують та визначають базові речі. Одним із головних у цьому переліку є джерела, на які посилається така віра чи конфесія, а також неухильне слідування тому, що у них прописано.

Основою нашого світогляду ми вважаємо таку визначну духовну пам"ятку рідновірів-слов"ян, як Велесова книга ( чи Влес книга). 

Про різні думки та версії навколо неї ми опишемо у наступних статтях. У цій же хочемо наголосити про таке.

Сьогодні Рідна віра слов"янських народів та, зокрема, українців знаходиться на етапі відбудови і відродження після двох тисячоліть гонінь з боку "добрих" християн та інших ідеологічних чужоземців. Ще чимало її базових Основ лише у стадії формування. Але головний стрижень нашої Рідної віри вже є! Це прагнення духовної свободи для нас та нашого народу! І визначальним маяком є саме Велесова книга, яка описує духовні основи нашої віри та непросту історію кількох тисячоліть напередодні підступного хрищення слов"ян, тобто духовного поневолення.

Кожна громада та окремий рідновір має право на власну точку зору з тих чи інших пирать нашої віри. Але Основа - це фундамент, на якому повинен стояти кожен будинок. На жаль, сьогодні у рідновірстві України є такі конфесії та окремі рідновіри, котрі ці прості Істини ще не зрозуміли. Тому вони сповідують щось інше, лише схоже до рідної віри.

Наприклад. Що таке Рунвіра? Хто її засновник? Що сповідував він сам? Чи визнавав Велес книгу та її базові положення? На жаль, відповіді на ці питання невтішні. Є й інші схожі конфесії рідної віри в Україні, котрі слідують не Основам, а лише надуманим переконанням їх лідерів. А це лише роз"єднує не без того ще слабкий рух рідновірів України...

Ми віримо, що допитливий розум з часом підкаже їм, а щире прагнення відродити віру наших Предків очистить їх розуміння ті свідомість.

Тож закликаємо усіх небайдужих до спільних Справ на благо України, аби відродити РІДНУ віру нашого народу та визволити його із духовного рабства! Щоб зайняв він гідне місце, як вільний серед вільнихЄ поміж інших наРОДів, які ростуть сильними гілками на Світовому Дереві нашого Батька-Творця!

Слава Рідним Богам! Слава Україні! Слава її Героям та Духовним Провідникам!