19 - 01 - 2022

За роки незалежності з держвласності вкрали половину сільгоспземель!!!

Міністр економіки Тимофій Милованов заявив, що за роки незалежності вкрали половину державних сільгоспземель!!! Про це, за його словами, свідчить інвентаризація, яку проводить новий склад міністерства Зе уряду...

 

Про це він сказав у Кабміні на зустрічі з журналістами.

“Усіх завжди цікавить, що ж реально із землею. Ми всі разом чули, що у державних підприємствах усіх форм, із Академією аграрних наук, Міносвіти, інших, є близько мільйона 300 тисяч гектар. Колись по документах так було.

У цілому, хочу сказати, що зараз відбувається інвентаризація усіх держпідприємств, і виходить, що буде максимум 700 тисяч гектарів земель. Всі завжди думали, що мільйон триста. По документах, мабуть, було у 90 році. А якщо зайти в кадастр, то там взагалі 500 тисяч”, – заявив заступник міністра некономіки Тарас Висоцький.

“Давай прямим текстом – це означає, що за 30 років, за роки незалежності України, половину державних земель, по суті, вкрали!

Вкрали різними схемами, перереєстрували на інші компанії, тому що по документах було мільйон триста, а зараз інвентаризація показує – ми ще її не закінчили, але очікувана цифра інвентаризації – 600-700 тисяч.

Ми надамо інформацію, коли закінчимо, ця цифра може бути змінена, але факт є факт – земля зникла за 30 років, і це не прийнятно”, – підкреслив міністр економіки Тимофій Милованов.

“Фізично ми ж розумієм, що вона не зникла, фізично залишилась на території України, але у державній власності її нема”, – додав Висоцький.

“Якщо ми говорим про підприємства безпосередньо МінАПК, ми бачимо, що по документах мало би бути 111,2 тисяч гектар сільськогосподарських земель, у кадастрі зареєстровано 67 тисяч. Завершується інвентаризація, але об’єктивно там буде 65 – максимум 70 тисяч”, – заявив він.

“Це означає, що по документах підприємство звітує, що в нього є одна цифра, коли дивишся в геокадастр – інша. Так, можливі помилки, ці помилки інвентаризація виявляє, але в результаті досить часто виявляється, що земля 5, 10, 15 років, рік тому була переведена за якимось рішенням на власність, на користь когось іншого”, – пояснив Милованов...

жовтень 2019