19 - 01 - 2022

Україна втрачає 25 тисяч доларів на годину через імпорт електроенергії з Росії! – експерт

Через імпорт електроенергії з країни-окупанта РФ Україна втрачає 25 тисяч доларів на годину, а в перспективі це загрожує зменшенням потужностей вітчизняних енергокомпаній і скороченням робочих місць!!! І ЦЕ відбувається на 6-му році гібридної війни! А РНБО та СБУ на це ЧОМУСЬ НІЯК не реагують...

 

Про це заявив експерт «Українського інституту майбутнього» Андріан Прокіп в ефірі каналу «Хвиля».

Експерт нагадав, що в ніч на 5 листопада було імпортовано рекордний обсяг електроенергії з РФ – 1,2 ГВт, і при такому обсязі Україна втрачає 25 тис. Доларів на годину.

«Наприклад, вночі цей гігават, який прийшов, якщо це була година, то там була 1,2 гігават-годин, тобто це близько 25 000 доларів. Ми віддаємо їх з нашої економіки. Це на годину. Це був пік (в ніч з 4 на 5 листопада – Авт.). Само собою, що крім того всього, це загроза і скорочення кількості робочих місць. Так, ми не імпортуємо паливо, але у кінцевого продукту високий рівень доданої вартості. По любому краще тут виробляти з імпортної, ніж імпортувати кінцевий продукт »,  – сказав Прокіп.

Експерт також зазначив, що імпорт електроенергії з РФ буде мати негативні наслідки для вітчизняної генерації, яка буде скорочуватися«Це, грубо кажучи, падіння ВВП, це скорочення робочих місць. Цей висновок якихось потужностей в консервацію, а потім взагалі невідомо що з ними буде ».

Нагадаємо, з 1 жовтня 2019 почалася поставка електроенергії з країни-окупанта Росії в режимі імпорту!

За даними джерела на ринку, імпорт здійснюється компанією «Юнайтед Енерджі», яку пов’язують з олігархом-євреєм Ігорем Коломойським . 

За першу половину жовтня імпорт електроенергії з Росії виріс майже в два рази – з 2,4 млн кВт-год до 4,5 млн кВтг-годину на добу. На початку листопада він збільшився в порівнянні з середньодобовим показником за жовтень в 3 рази – до 12 млн кВт-год / добу.